Uroda
Kreska dla początkujących – jak używać eyelinera?
Marzą ci się piękne kreski na oczach, ale zupełnie nie wiesz, jak je namalować? Może już nawet kiedyś próbowałaś, ale nie wychodziło ci zbyt dobrze i zrezygnowałaś? Nie poddawaj się – urodziwe kreseczki to naprawdę wielki plus dla urody! Koniecznie wypróbuj nasze metody, a z całą pewnością tym razem ci się uda!
Jaki kosmetyk wybrać?
Na początek musisz zadecydować, czym w ogóle będziesz się malowała. Do wyboru masz eyelinery w pisaku, cienkim pędzelku albo kremie, opcjonalnie jest też kredka.
Jeśli nigdy nie robiłaś kresek, spróbuj od kredki. Jest miękka i daje łagodniejszy efekt, dzięki czemu ewentualne niedociągnięcia czy krzywizny nie są tak widoczne, możesz też łatwiej je zakamuflować czy rozetrzeć.
Jeśli jednak wolisz wyraźniejszą kreskę, to jako początkująca powinnaś zacząć od eyelinera w pisaku. Doświadczone makijażystki twierdzą, że jest nim najłatwiej wykonać zwyczajny rysunek – a przecież o to tutaj chodzi. Dodatkowo, łatwo nim dotrzeć między poszczególne rzęsy. To ważne, ponieważ w ten sposób unikamy widocznej przerwy między włoskami.
Jak zrobić kreskę na oku?
Pierwszy krok to właściwy makijaż oka. Innymi słowy – najpierw nakładasz cienie, bazę, czy cokolwiek jeszcze lubisz.
Kolejny krok to właściwie nałożenie eyelinera. Pierwsze szkoła głosi, że warto w tym celu najpierw wykonać serię małych kropek położonych blisko siebie, a następnie je połączyć. Jeśli ciągle nie wychodzi ci idealna linia, to warto tego spróbować.
Według innych, idealnie jest po prostu narysować kreskę, a potem ją dopracowywać. Najpierw zaczynasz od cienkiej kreski przy linii rzęs, a następnie – już poza powieką, dorysowujesz krótką kreseczkę skierowaną ku górze. Następnie łączysz koniec tej kreseczki z kreską właściwą na powiece (kilka milimetrów w jej głąb) i wypełniasz powstałe puste pole. Potem poprawiasz całość, aby tworzyła ładną linię jednej grubości. I już!
O czym warto pamiętać robiąc makijaż – kreskę na oku?
A teraz kilka wskazówek – są niemniej istotne, niż to, jak robić kreskę.
- różne rodzaje kresek
Pamiętaj, że istnieje całe mnóstwo różnych kresek. Niektóre są cieniutkie i wykonywane tylko na górnej powiece – nazywane są dziennymi i delikatnymi. Nadają się np. do szkoły.
Inne kreski to te, które są przydymione i grube – to kreski idealne do ciemnego makijażu o charakterze wieczorowym.
Są kreski, które kończą się wywiniętą, długą końcówką – świetne na imprezę albo randkę, albo takie, których koniec to także koniec powieki – dobre na co dzień.
Jeśli wykonasz bardzo grubą kreskę jednej grubości, to stworzysz wrażenie „zdziwionych” i zmęczonych oczu. Kreska zawsze musi być grubsza na końcówce.
Dla wyjątkowego efektu i zainteresowania otoczenia możesz wykonać makijaż z tzw. podwójną kreską – to wydłużona poza powiekę linia z dwoma „końcówkami”.
- różne kolory kresek
Kreski mogą mieć nie tylko różny kształt, ale też różny kolor. Na co dzień polecane są szare i czarne, ewentualnie brązowe. Ale wieczorem albo na randkę możesz poszaleć! Granatowa kreseczka doda ci elegancji, a dzięki takiej z brokatem uzyskasz zawadiacki, imprezowy wygląd. Nie skupiaj się na jednym kolorze – szalej, bo kiedy, jak nie teraz?
- wpadki
Początkującym zdarzają się różnego typu wpadki. Jedną z nich jest nierozmazywanie kreski na dolnej powiece – to dramat! Koniecznie rozmaż kreskę, bo inaczej dodasz sobie z 30 lat!
Inna wpadka to mocne podkreślenie oka kreską przy jednoczesnym zapominaniu o pomalowaniu brwi. W efekcie brwi są bardzo jasne i całość wygląda szalenie nienaturalnie.
Typowym błędem jest kreska niedopracowana. Taka, która jest nierówna, postrzępiona, ale zostawiona mimo wszystko, „bo nikt nie zauważy”. Pamiętaj – to zawsze, ale to zawsze widać! Nie zostawiaj sobie takiego czegoś na oku, ponieważ będziesz wyglądała źle i tanio.
Jak zlikwidować błędy podczas makijażu?
Załóżmy, że właśnie używasz eyelinera. Masz mało czasu, już prawie kończysz, a tu nagle – wyjechałaś! Czy istnieje jakiś sposób, by ocalić makijaż oka, zamiast go zmywać i robić od początku (z podrażnionym okiem oczywiście)? Oczywiście!
Idealny będzie przede wszystkim wacik. Kup specjalne do makijażu, które mają ostro zakończoną, bawełnianą końcówkę. Zmocz je lekko i przejedź po nierównej części kreski. Potem znowu nałóż cienie i wyrównaj całość eyelinerem.
Inny sposób to lekkie rozmazanie kreseczki i pokrycie zabrudzonej części powieki korektorem, na który z kolei nałożysz cień do powiek.
Praktyka czyni mistrza!
Pamiętaj, że im częściej będzie eksperymentować z kreskami na powiekach, tym więcej praktyki zdobędziesz. A praktyka = wprawa. Już niedługo wszyscy będą cię pytać, jak się robi takie idealne kreski, a ty doskonale będziesz wiedziała, że to pestka. Powodzenia!