Połącz się z nami

Nie mam chłopaka – co robić?

Psychologia

Nie mam chłopaka – co robić?

Karolina, 15 lat: Mam pewien problem. Większość dziewczyn ze szkoły ma kogoś a ja nadal nie mam chłopaka. Chciałabym kogoś sobie w końcu znaleźć ale mi się nie udaje. Nie wiem, być może jestem nieatrakcyjna? Męczy mnie to. Często rozmawiają o różnych spotkaniach, sposobach całowania itp. a gdy mnie się o cokolwiek spytają muszę kłamać, gdyż nie chce się ośmieszyć. Co robić?

Ludzie nie są stworzeni do życia w samotności więc nic dziwnego, że dążymy do tego, aby znaleźć swoją wymarzoną połówkę, mieć kogoś kogo będziemy kochać, kogoś kto będzie dzielił z nami chwile radości jak i smutku. To w nim będziemy mieć zawsze oparcie i pomoc w trudnych sytuacjach.

Jednak miłość nie jest stanem, który przychodzi na zamówienie. Uczucia nie można zaplanować ani wybrać osoby, którą pokochamy. Na tym właśnie polega jej tajemniczość, urok i piękno. Szukanie partnera, poniekąd na siłę, niewiele pomoże a w niektórych wypadkach może być źródłem rozczarowań, niemiłych wspomnień i cierpienia.

Nie mam chłopaka bo jestem nieatrakcyjna?

Szczególnie nastolatki, pod wpływem otoczenia i presji społecznej, mają tendencję do zamartwiania się brakiem chłopaka. Często pojawiają się u nich myśli typu: „Nie mam chłopaka – jestem nieatrakcyjna, nikt mnie nie kocha”. Życie pokazuje jednak, że tego typu myśli nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Często zdarza się tak, że nawet bardzo atrakcyjni ludzie, zarówno pod względem fizycznym jak i charakterologicznym, nie mają swojej drugiej połówki i nie wynika to wcale z ich wad itp.

Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie – czy chcesz być z pierwszym lepszym chłopakiem? Czy nie lepiej poczekać na kogoś naprawdę wyjątkowego? To nie znaczy, że nie możesz dopomóc szczęściu! Wręcz przeciwnie! Rozwijanie własnych pasji, spotkania ze znajomymi, imprezy oraz aktywne życie na terenie szkoły, mogą stać się okazją do poznania kogoś wyjątkowego. A gdy już będziesz miała swoją drugą połówkę – sama poczujesz, że warto było czekać.

Więcej w kategorii Psychologia

Do góry

Nasza witryna używa ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika, aby zapewnić jej właściwie funkcjonowanie i rozwój poprzez tworzenie statystyk, publikowanie w serwisach społecznościowych jak i wyświetlanie reklam spersonalizowanych. Zobacz stronę polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej lub przejdź dalej klikając „Zgadzam się”.

Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz wyrazić zgodę na użycie poszczególnych ciasteczek. Kliknij „Zatwierdź” aby zatwierdzić wprowadzone zmiany.

FunkcjonalneNasza strona używa ciasteczek zapewniających jej właściwe funkcjonowanie i szybkość działania.

AnalityczneUżywamy ciasteczek systemów analitycznych aby prowadzić statystyki odwiedzin, usprawniać witrynę, eliminować problemy oraz publikować trafniejsze artykuły.

Social mediaUżywamy dodatków zewnętrznych partnerów takich jak YouTube czy Facebook aby prezentować atrakcyjne treści oraz prowadzić analitykę i działania reklamowe.

ReklamoweNasza witryna korzysta z ciasteczek oraz identyfikatorów użytkownika w celu wyświetlania reklam spersonalizowanych jak i niespersonalizowanych oraz prowadzenia własnych kampanii reklamowych.

PozostałeKorzystamy także z innych ciasteczek w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności.